E-ÇİFTLİK

Tarım Ve Hayvancılık Haberleri

Ücretsiz hayvancılık yönetimi için hemen kayıt olun.
tmo-yeni-buğday-ve-arpa-alım-fiyatlarını-açıkladı-temmuz-2022

TMO Yeni Buğday ve Arpa Alım Fiyatlarını Açıkladı! Temmuz 2022 Buğday ve Arpa Fiyatları Ne Kadar?

28-07-2022

Yozgat'ta arpa ve buğday alım taban fiyatlarını belirlendi. Arpa fiyatı destekle birlikte 6 lira 20 kuruş, ekmeklik buğday 7 lira 45 kuruş, makarnalık buğday ise 7 lira 90 kuruş olarak açıklandı.


Facebook'ta E-Çiftlik hesabını takip etmeyi unutma!

Yozgat'ta arpa ve buğday alım taban fiyatlarını belirlendi. Arpa fiyatı destekle birlikte 6 lira 20 kuruş, ekmeklik buğday 7 lira 45 kuruş, makarnalık buğday ise 7 lira 90 kuruş olarak açıklandı. Yozgat Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Baş Müdürü Hasan Öztürk, “Yozgat bölgesinde verim gayet iyi, bereketli bir yıl geçiriyoruz. Bu yıl Yozgat bölgesinde ortalama 350 bin ton buğday ve arpa alımı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.


2 Ağustos itibariyle Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde buğday ve arpa alımı yapacaklarını söyleyen Yozgat Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Baş Müdürü Hasan Öztürk, “Yozgat bölgesinde verim gayet iyi, bereketli bir yıl geçiriyoruz. Bu yıl Yozgat bölgesinde ortalama 350 bin ton buğday ve arpa alımı hedefliyoruz. Çitçimiz arpasını buğdayını TMO’ya gönül rahatlığı getirebilir ve devlet güvencesiyle en yüksek fiyattan ürününü satabilir” dedi.


ALIM FİYATLARI BELLİ OLDU


Buğday ve arpa alım taban fiyatlarını da açıklayan Öztürk, “TMO arpa fiyatı destekle birlikte 6 lira 20 kuruş, ekmeklik buğday 7 lira 45 kuruş, makarnalık buğday 7 lira 90 kuruş olarak belirlendi. Çitçimiz destek pirimi almak için en son 31 Ağustos’a kadar TMO’ya ürününü teslim etmek ve müstahsilini 16 Eylül’e kadar ilçe tarım müdürlüklerine vermek zorundadır. Aksi takdirde destekten faydalanamayacak. Ofis çitçimizin bütün ürünlerini almaya taliptir. Yeter ki çitçimiz üretsin” diye konuştu.


Akdağmadeni Ziraat Odası Başkanı Eyyup Elmalı ise buğday ve arpa alımlarında ilçede vatandaşların sıkıntı yaşamamaları için randevu almaları gerektiğini söyleyerek randevu alamayan vatandaşlara da yardımcı olabileceklerini ifade etti.


Etiketler

tmo alım fiyatları

Instagram'da @eciftlikresmi hesabını takip etmeyi unutma!

Ticaret Borsası Fiyatları

Ürün Son Değişim%
KUZU ETİ KOL 365.89 -2.31
FASULYE KURU 31.43 214.24
DANA ETİ KOL 322.74 -4.23
ARPA BEYAZ (1. GRUP) 7.796 3.97
MISIR SARI 6.2 -7.32