E-ÇİFTLİK

Tarım Ve Hayvancılık Haberleri

Ücretsiz hayvancılık yönetimi için hemen kayıt olun.
hayvancılık-yönetim-yazılımının-özellikleri-ve-faydaları-2022-03-25

Hayvancılık Yönetim Yazılımının Özellikleri ve Faydaları

25-03-2022

Hayvancılık yönetim yazılımı, hayvan yetiştiricilerini, çiftlik hayvanlarını doğdukları andan satıldıkları ana kadar doğrudan takip etmeye ve takip etmeye teşvik eden bir yapıdır. Açık özelliklerin her birini koruyarak bir yaratığın deneyimlediği önemli sayıda olayın ayrıntılarını kaydeder. Bu çerçevede çiftlik hayvanlarının sayısını, sağlıklarını, performans ve maliyet ölçümlerini, finansal birim anlaşmalarını takip etmek çok kolay hale geliyor.


Facebook'ta E-Çiftlik hesabını takip etmeyi unutma!

Bir çiftliğe dahil edilen prosedürlerin her birini kaydetmek için bir hayvancılık yönetim yazılımı kullanılır. Yem formülasyonu, çeşitli maliyetler, yem üretimi ve muhasebesi, günlük yem miktarı, üretim seçimi vb. dahil etmek için en iyi çözümleri sunar. İklim koşulları, arazi koşulları, ham madde erişilebilirliği ve yem tarifleri gibi belirli bileşenlere bağlı olarak, bir hayvancılık yönetim sistemi, bir çiftliğin karlılığını artırmaya yardımcı olur. Ayrıca, bu yazılımın modülleri, faydalı formüllerin yardımıyla karlı uygulamaların izlenmesine yardımcı olur.

Aşağıda, daha iyi bir anlayış elde etmek için hayvancılık yönetimi yazılımının bazı önemli özellikleri ve faydaları verilmiştir:

DAHA İYİ BÜYÜME:

Hayvancılıkla baş etmek çok zor olabilir. Çiftlikte birden fazla hayvan olması durumunda bu daha da fazladır. Hayvancılık yönetim yazılımını kullanan çiftçiler, bu sistem en son trendlerle güncellenmesine yardımcı olduğu için ek bir fayda elde ediyor. Bu ayrıca daha iyi iş büyümesi için daha iyi bir şans verir.

İYİLEŞTİRİLMİŞ MERA YÖNETİMİ:

Hayvancılık yönetim sistemi, hayvanların hareketlerini takip ederken bir alandan başlayarak diğerine uygun şekilde hareket etmesine yardımcı olur. Belirli bir noktada, hayvanların kesin konumu hakkında bilgi veren verilere daha iyi erişebilirsiniz. Bu sistem aynı şekilde üreme tespit sistemine sahip olduğu için temel üreme seçimlerini sonuçlandırmak için de kullanışlıdır. En iyi yetiştirme uygulamalarını garanti etmek için tüm hayvanların sağlıklı bir ortamda yetiştirilmesini sağlamaya çalışır.

OLAYLARIN İZLENMESİ:

ERP çözümleri ile hayvancılıkta hayvan satışı, tıbbi tedavi, yetiştirme uygulamaları, doğum ve ölüm gibi farklı olaylar etkin bir şekilde takip edilebilmektedir. Yazılım, tüm önemli bilgilerin kaydedilmesine ve çiftlikte gerçekleşen sabit bir dizi faaliyette derlenmesine izin verir. Yazılım oradayken tüm olayları manuel olarak kaydetmeye ve saklamaya gerek yoktur.

DETAYLI HAYVANCILIK KAYITLARI:

Artık bir hayvan çiftliğine yardımcı olan tüm olayların ayrıntılı bir kaydını manuel olarak tutmaya gerek yok. Hayvancılık yönetim sisteminin yardımıyla, üreme inceliklerini, ağırlığı, cinsiyeti vb. içeren temel verileri takip etmek ve kaydetmek mümkün olur. Düşünülen her şey, evcilleştirilmiş tüm hayvanların yaşamları boyunca meydana gelen küçük büyük tüm olaylar bu sisteme kaydedilir. Bu, sahibinin ihtiyacı olan herhangi bir noktada verilere atıfta bulunulmasına neden olur.

İYİLEŞTİRİLMİŞ YEM YÖNETİMİ:

Yazılım, çiftlikteki her canlı tarafından tüketilen yem miktarını kaydederken, yöneticilere sabit bir beslenme planı sürdürme konusunda yardımcı olmaya çalışır. Bu, yem dönüşüm oranında kritik olan önemli bir bileşendir. Çiftlikte tüketilen yemin giderinin hesaplanması bu unsur sayesinde mümkün olmaktadır. Bu sayede gerçek verilere bağlı olarak daha iyi kararlar almak mümkün olur.

TARİHLERİN DAHA İYİ İZLENMESİ:

Evcil hayvanlar yardımıyla yapılan kontrollü besicilik, tüm hayvanlar için son tarihlerin takip edilmesine yardımcı olur. Hayvanların maruz kaldığı zamana bağlı olarak değerlendirilen buzağılama döneminin ardından kolaylaşır. Bu, çiftlikte tüm hayvanları kolayca yetiştirmek için tamamlanan yetiştirme uygulamalarının kontrol edilmesine yardımcı olan çok önemli bir veridir.

En iyi kalite standartlarını sağlamanın bir yolu olan hayvancılık yönetim yazılımı, yüksek verimli hayvan uygulamalarını sürdürmek için bir yöntemdir. İş geliştirmeye odaklanan bir metodoloji ile, çiftlik ERP çözümlerinin yardımcı olmasının temel yolu, çiftlik hayvanlarıyla verimli ve yeterli bir şekilde ilgilenmektir.

Hayvancılık yönetimi yazılımı, hayvanlarla çiftçilik işi için aşırı fayda sağlayacak şekilde ilgilenilmesini sağlar. Çiftlik hayvanları işinizi uygun bir şekilde sürdürmek için bir yaklaşım arıyorsanız, bu yazılım sizin için doğru seçimdir. Bu ürünün doğru ve standart kullanımı, bir şekilde fiziksel olarak meydana gelebilecek hataları ve insani cezaları ortadan kaldıracaktır. Bir hayvancılık işletmeniz varsa, işleri yönetmenin geleneksel yolundan kurtulmanız ve daha iyi üretkenlik, iyi bir yatırım getirisi ve yüksek verimlilik için yazılımı benimsemeniz gerekir.


Etiketler

hayvancılık yönetim yazılımları, sürü yönetimi. rasyon hazırlama, faydaları, kolaylıkları, özellikleri, e-ciftlik, canlı ağırlık hesaplama, hayvancılık, haberleri, sürü yönetimi nedir, sürü yönetimi programı

Instagram'da @eciftlikresmi hesabını takip etmeyi unutma!

Hal Fiyatları

Ürün Son Değişim%
CHERRY DOMATES FİYATI 5.77 9.49
AVAKADO FİYATI 7.25 -32.31
MAYDANOZ FİYATI 1.51 0.00
SEMİZOTU FİYATI 3.08 5.84
ÇARLİSTON BİBER FİYATI 7.32 -0.81