E-ÇİFTLİK

Tarım Ve Hayvancılık Haberleri

Ücretsiz hayvancılık yönetimi için hemen kayıt olun.
2022-sözleşmeli-öğretmenlik-mülakat-sonuçları-açıklandı-sözleşmeli-öğretmenlik-atama-tercihleri-ne-zaman-yapılacak

2022 Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı! Sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri ne zaman yapılacak?

16-08-2022

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ile ilgili MEB tarafından son dakika açıklaması yapıldı ve sonuçlar erişime açıldı. 20 bin sözleşmeli öğretmen alımında ön başvuru sonuçları bugün açıklandı. Başvurularını yapan adaylar tercih aşamasına geçiş yapacaklar. Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları e- Devlet üzerinden öğrenilebiliyor. Peki, Öğretmen atama tercihleri ne zaman yapılacak?


Facebook'ta E-Çiftlik hesabını takip etmeyi unutma!

Sözleşmeli Öğretmenlik mülakat sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler tercih tarihlerine çevrildi. 20 bin sözleşmeli öğretmen alımında sözlü sınav sonuçları e- Devlet üzerinden erişime açıldı. Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 40 (kırk) eğitim kurumunu elektronik ortamda tercih edebilecek. İşte Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Sonuçları sorgulama ekranı ve tercihlere dair merak edilenler


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT SONUÇLARI NEREDEN SORGULANIR?


Millî Eğitim Bakanlığınca 20 bin öğretmen alımına ilişkin yapılan sözlü sınav sonuçları açıklandı. Sözlü sınav sonuçlarına e- Devlet sistemi üzerinden ulaşılabilir. İşte sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları sorgulama ekranı


SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ATAMA TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?


20 bin sözleşmeli öğretmen atama tercihleri 27-31 Ağustos tarihleri arasında alınacak. Atama sonuçları ise 1 Eylül 2022'de açıklanacak.

Bu takvime göre yapılacak atama işleminde 2021 KPSS puanı ile başvuru alınacak.Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 40 (kırk) eğitim kurumunu elektronik ortamda tercih edebilecektir.

Kurum tercih başvuruları kişisel e-devlet kullanıcı adı ve şifre kullanmak suretiyle e-devlet sistemi üzerinden alınacak olup adaylar tercih başvurularını onaylatmak üzere herhangi bir ilçe veya il millî eğitim müdürlüğüne gitmeyeceklerdir.

Adayların tercih başvurularına ilişkin kayıtlarını Ek-4 Takvim’de belirlenen tarihin son günü saat 16.00’ya kadar tamamlamış olmaları gerekmektedir.


Tercihler, aynı il ve/veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecektir.

Adaylar tercih dışı seçenek olarak; “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istemiyorum.” “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum.” seçeneklerinden birini mutlaka işaretleyecektir.

Tercihlerine atanamayan adaylardan “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum.” seçeneğini işaretleyenler, ilan edilen kontenjanlardan boş kalan eğitim kurumlarına bilgisayar kurasıyla atanmak üzere değerlendirmeye alınacaktır.

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 20.02.2014 tarihli ve 9 sayılı Kurul Kararı gereğince, bilişim teknolojileri alanına atanmak üzere başvuruda bulunan adaylardan; bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği, matematik-bilgisayar bölümü, istatistik ve bilgisayar bilimleri, bilgisayar teknolojisi bölümü/bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri bölümü, bilgi teknolojileri bölümü mezunları ile yönetim bilişim sistemleri bölüm mezunları mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları dışındaki eğitim kurumlarını tercih edecektir.

Ön Başvuru aşamasında hangi alana başvuru yapılmışsa Tercih Başvurusu aşamasında o alanda tercih yapılabilecektir.


Etiketler

Instagram'da @eciftlikresmi hesabını takip etmeyi unutma!

Hal Fiyatları

Ürün Son Değişim%
ÇEREZLİK KABAK FİYATI 0.5 -5.66
BAL KABAĞI FİYATI 35.43 128.73
PEMBE DOMATES FİYATI 9.11 2.36
ERİK FİYATI 7.91 39.26
SARIMSAK FİYATI 9.61 2.89