E-ÇİFTLİK

Tarım Ve Hayvancılık Haberleri

Ücretsiz hayvancılık yönetimi için hemen kayıt olun.
çiftliğinizde-yakıt-verimliliğini-artırmanın-altı-yolu

Çiftliğinizde Yakıt Verimliliğini Artırmanın Altı Yolu

31-03-2022

Bu ipuçlarıyla yakıttan en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı öğrenin.


Facebook'ta E-Çiftlik hesabını takip etmeyi unutma!

Yakıtınızı doğru şekilde saklayın.


Daha traktöre ulaşmadan yakıt tasarrufu yapabilirsiniz. Yer üstü yakıt depolarını açık bir renge boyayın ve buharlaşma yoluyla yakıt kaybını önlemek için onları gölgede tutun.


Motorlarınıza ve lastiklerinize düzenli bakım yapın.


YAĞLAR, hava ve yakıt filtrelerinin rutin olarak değiştirilmesi, beygir gücünü artırırken yakıt kullanımını azaltabilir. Uygun basınç ve hizalama, direnci en aza indirmeye yardımcı olur ve bu da yakıt verimliliğini azaltabilir. Doğru şişirme basıncı hakkında bilgi için kullanıcı el kitabınıza bakın.


Vitesinizi yükseltin ve gaza basın.


"Vites yukarı ve gaz kelebeği", çekilen yük traktörün gücünün yüzde 70'inden daha azını gerektirdiğinde kullanılan bir yakıt tasarrufu uygulamasıdır. Çiftçiler, istenen hızı korumak için daha yüksek bir vitese geçerek ve motor devrini (rpm) yavaşlatarak yakıttan tasarruf edebilirler.


İş için doğru traktör boyutunu kullanın.


En iyi yakıt verimliliğini elde etmek için hafif yükler ve işler için en küçük, en hafif traktörünüzü kullanın. Daha fazla beygir gücü gerektiren işlemler için, yakıt tüketimini artıran daha küçük traktörleri aşırı yüklemekten kaçınmak için daha büyük bir traktör kullanın.


Etkili seyahat kalıplarıyla verimliliği optimize edin.


Dönüş, yolculuk ve kapıların açılması için harcanan her dakika, daha yüksek yakıt tüketimine ve üretkenlik kaybına neden olur. Tarlalarınızı tornalama ve örtüşen toprak işleme işlemlerini en aza indirecek şekilde düzenleyin. Yolda seyahatinizi verimli bir şekilde planlayın. Boşta çalışmayı ve kapıları açarken harcanan zamanı azaltmak için sığır korumaları kurun.


Kaliteli ürünler seçin.


Kaliteli yağlar, yağlar ve yakıt, motor ömrünü uzatırken yakıt verimliliğini artırmaya yardımcı olabilir.


Etiketler

yakıt verimliliğini nasıl artırılır, yakıt tasarrufu, traktörde yakıt tasarrufu, mazot, benzin, yakıt tasarrufu nasıl yapılır

Instagram'da @eciftlikresmi hesabını takip etmeyi unutma!

Hal Fiyatları

Ürün Son Değişim%
ADAÇAYI FİYATI 11.23 40.38
KARPUZ FİYATI 4.29 -4.24
PATLICAN FİYATI 6.93 3.90
KAPYA BİBER FİYATI 15.98 1.33
HAVUÇ FİYATI 2.58 18.89